Aktualności

20 lat współpracy Grodków - Beckum

24 lutego, w jednej ze szkół w Beckum odbyły się uroczystości związane z 20-leciem podpisania umowy partnerskiej miast Grodków i Beckum.

W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz z delegacją radnych na czele z Przewodniczącą Jadwigą Demską.

Gospodarzem uroczystości był burmistrz Beckum Karl-Uwe Strothmann.

W uroczystościach wzięły również udział delegacje z miast partnerskich Beckun – z La Celle Saint-Cloud - na czele z merem Olivierem Delaporte oraz z Heringsdorf na czele z burmistrzem Larsem Petersenem.

Oprócz gości z miast partnerskich, w obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele stowarzyszeń działających na rzecz współpracy oraz rodziny goszczące w swoich domach delegacje z Polski.

W uroczystościach uczestniczył również były, wieloletni zaangażaowany w nasze sprawy, prezes Stowarzyszenia na rzecz Partnerstwa Heringsdorf - Beckum - Grodków. – Erwin Sadlau.

Włodarze czterech gmin, w swoich wystąpieniach podkreślili wspólne osiągnięcia i więzi międzyludzkie jakie łączą ich społeczności. Wystąpienie Burmistrza Grodkowa.

W trakcie uroczystości, Marek Antoniewicz (Grodków), Lars Petersen (Heringsdorf), Olivier Delaporte (La Celle Saint-Cloud) i Karl-Uwe Strothmann, podpisali wspólne intencyjne porozumienie w sprawie zmian klimatu i udziału w stowarzyszeniu Climate Alliance.

Oficjalny program został wzbogacony o występ zespołu baletowego oraz pianisty, który wykonał kompozycje Fryderyka Chopina, ucznia Józefa Elsnera.

Źródło zdjęć: strona www.beckum.de
  • Data aktualizacji: 2018-06-20 16:52
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 876 297