Aktualności

"Srebrne Pasmo" dla chóru INOX

1 kwietnia 2017r. chór INOX z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie zdobył „Srebrne Pasmo” w kategorii szkół podstawowych na Wojewódzkim Przeglądzie Chórów Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska”, który odbył się w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku. Chór INOX działa w programie „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska”, której tegorocznym tematem są „Opowieści chóralne”, nieprzerwanie już od kilku lat dzięki ścisłej współpracy Urzędu Miasta w Grodkowie i Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
Chór pod dyrekcją Wiesława Jakubowskiegozaprezentował się w opowieści pt: „Wędrówką życie jest człowieka”, na którą składały utwory: „The Bus Song” (utwór a’capella), „We wtorek po sezonie” (w układzie na dwa głosy), utwór obowiązkowy pt. „Legenda o smoku” przeplatane opowieściami dyrygenta chóru o różnych aspektach ludzkiej wędrówki.
Podsumowaniem tegorocznego przeglądu było wykonanie przez wszystkich jego uczestników utworów „Hymn III Tysiąclecia” oraz „Gaude Mater Polonia”. Tegoroczny przegląd stał na bardzo wysokim poziomie i był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy chóru w kolejnej edycji programu „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska” oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Od chórzysty do solisty”.

  • Data aktualizacji: 2019-08-16 12:15
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 954 287