Aktualności

Tydzień Bibliotek w MiGBP w Grodkowie

Tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8-15 maja było hasło „Biblioteka. Oczywiście!”. W tych dniach szczególnie podkreślamy rolę czytania i bibliotek, promujemy naszą działalność w środowisku. 

     W cyklu spotkań organizowanych przez MiGBP w Grodkowie, a związanych z Tygodniem Bibliotek, odbyło się kolejne już spotkanie autorskie z p. Magdaleną Mordel- grodkowianką, autorką wierszy i bajek dla najmłodszych. Tym razem pani Magda przeczytała swój wiersz „W bibliotece”. Po wysłuchaniu wiersza rozmawialiśmy o tym, co daje czytanie książek, o roli autora i zawodach związanych z powstawaniem książki. Podczas następnych spotkań dzieci słuchały przygód Franklina z książki pt. „ Franklin i książka z biblioteki”, książkę czytała p. Monika Konieczna – Przyjaciel Biblioteki, a na zajęciach plastycznych wykonywały zakładki do książek.

   Dzieci miały okazję poznać też ciekawe nowości książkowe i z zainteresowaniem je oglądały. Opowiadały też o swoich ulubionych książkach, które czytają im dorośli.

  • Data aktualizacji: 2018-03-21 10:01
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 439 800