Aktualności

PEŁNA MOTOCROSSOWYCH WRAŻEŃ DĄBROWA GÓRNICZA

 

Na ten tor, zawsze chętnie wracamy. Wokół przyroda, dużo zieleni i mnóstwo promieni słońca. Tak właśnie było w miniony weekend, w Dąbrowie Górniczej 09.07.2017 r. na IV już rundzie Mistrzostw Strefy Polski Południowej w motocrossie.

Można było spotkać zawodników startujących w Mistrzostwach Świata MXGP; Tomka Wysockiego oraz Amerykanina - Tristana Charboneau. Mieliśmy okazję zobaczyć niesmawitą dawkę dobrej jazdy! Przybyło też spore grono Grodkowskich kibiców, za co serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami!

Pierwszy swój występ oraz egzamin na licencję C odbył się w wykonaniu naszego nowego zawodnika - #148 Łukasza Denesa, który pokazał się z bardzo dobrej strony jeździeckiej i wywalczył zasłużone 4 miesjce! Niestety, biorąc pod uwagę fakt zdawanego egzaminu na licencję C, panują nieco inne kryteria w takiej sytuacji i pozycja w klasyfikacji indywidualnej zawodów spada automatycznie w dół.

Impreza bardzo udana, wystąpienia naszych riderów również, poza jednym.

Na treningu kwalifikacyjnym #275 Ariel Groński (klasa MX2C) ,zaliczył groźne spotkanie z ziemią, doznając kontuzji, które nie pozwoliły mu na wystartowanie w wyścigach.

Pojawił się również długo nieobecny #890 Radek Osypowicz po ciężkim urazie kolana w zeszłym sezonie. Pojechał wspierając nasz TEAM dla punktów nie tyle swoich, co dla Klubu!

Kontuzjowany Prezes - Andrzej Seremet, zaznaczył swoją obecność dużym wsparciem i dopingiem swoich podopiecznych zawodników.

Zaliczona była nie jedna gleba, nawet nasza #161 Laura Korzeniowska, po bolesnym upadku,

nie poddała się, zacisnęła zęby i walczyła do końca. To się nazywa miłość do pasji, którą dla nas jest właśnie MOTOCROSS!

 

Klasyfikacja indywidualna zawodów:

Klasa MX1C: #148 Łukasz Denes m. 4 (11 biorąc pod uwagę zdawany egzamin)

Klasa MX2C: #890 Radek Osypowicz m.18

Klasa MX KOBIET: #161 Laura Korzeniowska m.7

Klasa MX MASTERS: #719 Grzegorz Dziekan m.4

                                #257 Radek Chowaniec m.7

                                #213 Konrad Korzeniowski m.9

 

Dodatkowo w ramach treningu wzięliśmy udział, w ten weekend 16.07.2017. w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej - Ostrów Wielkopolski.

Klasyfikacja indywidualna zawodów wypadła tak:

MX KOBIET: #161 Laura Korzeniowska m.7

MX MASTERS: #719 Grzegorz Dziekan m.11

                      #213 Konrad Korzeniowski m.18

  • Data aktualizacji: 2018-07-17 14:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 991 002