Aktualności

KONIEC SEZONU MX DLA CROSS RIDERÓW

Sezon motocrossowy 2017 dobiegł końca. Z wielkim żalem, ale musimy się pożegnać z rywalizacją crossową.

 

Ostatnia, VI Runda Strefy Południowej już za nami, odbyła się w ten weekend w Kowali, k.Kielc - 08.10.2017. Mimo wszystko działo się dużo! Czerpaliśmy ile się tylko dało.

W Kowali królowali nasi Mastersi. Zmagali się z trudnymi warunkami pogodowymi i dostali nieźle w kość, na mocno piaszczystym torze. Na tym wydarzeniu było sporo gleb, ale nieugięcie każdy "glebowicz" podnosił swoje moto tak szybko , jak upadał, pędząc po jak najlepszy wynik.

Trójca klubowego zarządu szła jak strzała po wyrwach i długich koleinach. Andrzej Seremet wywalczył 1 miejsce w zawodach, Grzegorz Dziekan 6 miejsce, a Radek Chowaniec skupił naszą uwagę, pokazując progres swojej dotychczasowej jazdy zajmując 8 miejsce. Konrad Korzeniowski jechał płynnie, lecz i on został wciągnięty przez piachy zdobywając 9 lokatę, a Ariel Groński - klasa MX1C, jedyny młodzik w naszym gronie na kowalskiej ziemi był 7.

 

Braliśmy czynny udział w sporcie motocrossowym cały sezon, bo różnych rund zaliczyliśmy aż 18. Jako Klub, wywalczyliśmy 4 miejsce, na 52 kluby. Była szansa na pudło, lecz wielu naszych riderów doznało kontuzji podczas sezonu, co odjęło nam sporo punktów i szanse na podium. Cóż... zima przed nami, czas na regeneracje i zbieranie sił na przyszły sezon, a wynik i tak jest satysfakcjonujący.

Nasi zawodnicy objeździli VI Rund Mistrzostw Strefy Polski Południowej, kilka treningowych rund na Strefie Zachodniej, CROSS COUNTRY, Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski w Motocrossie. Strefa Północna też wpadła w kalendarz, jak również ściganie o Puchar Polski w Obornikach.

Na tzw. paddocku, mieliśmy przyjemność poznać wiele wspaniałych ludzi, narodziły się nowe przyjaźnie międzyludzkie i między klubami. Udało nam się w końcu reaktywować nasz grodkowski tor, który mamy nadzieję nie raz będzie ściągał spore grono zawodników, jak i kibiców na kolejnych zawodach, które mamy w planie zorganizować.

Ogromne podziękowanie za pomoc sponsorom, klubowiczom, chętnym - zainteresowanym, ochotnikom. Zawodnikom i ich bliskim, wielkie uznanie za wytrwałość, poświęcenie, wkład finansowy i przeogromnego ducha walki! Wszyscy jesteście wspaniali w tym co robicie, sukcesywnie doskonalicie swoje umiejętności i dla każdego bez wyjątku należą się ogromne gratulacje!

 

Na koniec podsumowanie wyników GENERALNEJ klasyfikacji sezonu 2017 w motocrossie MISTRZOSTW STREFY POLSKI POŁUDNIOWEJ i CROSS COUNTRY oraz Mistrzostw Polski Motocross:

KLASA MASTERS:

#719 Grzegorz Dziekan m. 3

#332 Andrzej Seremet m. 5 (kontuzja)

#213 Konrad Korzeniowski m. 6

#257 Radosław Chowaniec m. 10

#118 Mieczysław Łagowski m. 19 (kontuzja)

KLASA KOBIET:

#161 Laura Korzeniowska m. 5

KLASA MX1C:

#324 Patryk Dziasek m. 8

#275 Ariel Groński m. 11 (kontuzja)

#148 Łukasz Denes m. 19

#216 Mateusz Chowaniec m. 21 (kontuzja)

KLASA MX2C:

#890 Radosław Osypowicz m. 25 (kontuzja)

#304 Wojciech Orłowski m. 45

KLASA MINI:

#111 Amin Rekik (lat 4)

MISTRZOSTWA POLSKI MOTOCROSS:

#719 Grzegorz Dziekan m. 28

#332 Andrzej Seremet m. 46 (kontuzja)

 

PUCHAR ŚLĄSKA I OPOLSZCZYZNY CROSS COUNTRY

KLASA S1:

#216 Mateusz Chowaniec m. 11 (kontuzja)

#324 Patryk Dziasek m. 13

 

KLASA WETERAN LICENCJA

#257 Radosław Chowaniec m. 9

#719 Grzegorz Dziekan m. 19

 

KLASYFIKACJA KLUBOWA PUCHARU ŚLĄSKA I OPOLSZCZYZNY

- WYSOKIE 10 MIEJSCE NA 74 KLUBY, mimo, że startowało tylko kilku zawodników naszego klubu. BRAWO!!!!!

 

 

foto: Paulina Rekik, Alek Skoczek

  • Data aktualizacji: 2019-05-17 13:47
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 470 301