II liga: Horror w Obornikach Wielkopolskich. Olimp Grodków wygrał po rzutach karnych

Cenne zwycięstwo odnieśli nasi szczypiorniści, którzy po 11. kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli.

W jedenastej serii spotkań grodkowianie udali się do Obornik Wielkopolskich, gdzie rywalizowali z trzecią drużyną II ligi – „Spartą”. Spotkanie otworzyli miejscowi, które po chwili miało wyrównany przebieg. Wymiana ciosów trwała od początku do końca, gdy Olimp pozwolił odskoczyć rywalowi na 2-3 „oczka”, ten później marnował swoje akcje i na tablicy, co chwilę pojawiał się remis. W ’44 minucie meczu zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie w twarz zawodnika drużyny gości. Jednak ich osłabienia także zespół z Opolszczyzny nie zdołał wykorzystać i wypracować sobie większej przewagi.

- To był mecz godny czołówki II ligi. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie pokaźnej zaliczki bramkowej. Remis był dla nas zasłużonym wynikiem – mówi Bartosz Żubrowski, kołowy UKS Olimp Grodków. – Mamy dwa punkty, które są dla nas korzystne. W rundzie rewanżowej zespoły, z którymi będziemy walczyć o awans, przyjeżdżają do Grodkowa, więc wszystko teraz w naszych rękach i nogach. Jeżeli pokażemy takie serce i zaangażowanie na parkiecie, jak w Obornikach to o wyniki mogę być spokojny.

Kolejny mecz podopieczni Grzegorza Malinowskiego i Piotra Mieszkowskiego zagrają w niedzielę 10 grudnia, o godz. 15.00. Do hali grodkowskiego ogólniaka przyjedzie Tęcza Kościan. W przerwie meczu wystąpi grupa taneczna „Tanero” z Nysy.

SKF KPR SPARTA OBORNIKI WIELKOPOLSKIE vs UKS OLIMP GRODKÓW 26: 26 (13: 12) k. 2-4

Skład i bramki - Sparta: Kacper Łyszczarz - 5, Krystian Kuliński, Jan Surma, Jonasz Ratajczak - 5, Bartosz Grycman, Adrian Hoffmann, Tobiasz Matyjak, Jan Okpisz - 4, Dawid Tepper - 1, Jędrzej Sadowski, Hubert Narożny - 8, Łukasz Niedzielak - 2, Kacper Szpak - 1, Szymon Ratajczak, Krzysztof Szorcz. Trener – Marek Arciszewski.
Kary: 16 minut, czerwoną kartkę w ’44 minucie otrzymał Dawid Tepper (za uderzenie w twarz zawodnika drużyny gości).
Karne: 7/5

Skład i bramki - Olimp: Maciej Maciejewski - 5, Patryk Koszyk, Bartosz Żubrowski - 6, Paweł Chmiel – 1, Paweł Prokop - 4, Sebastian Kolanko - 5, Michał Białożyt, Cezary Starczewski, Kamil Kulej – 1, Dawid Mierzwiński, Łukasz Ogorzelec, Szymon Urban, Kacper Turyniewicz, Denis Hertel - 2, Marcin Młoczyński, Krzysztof Muszak - 2. Trenerzy - Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.
Kary: 14 minut