Aktualności

A na torach motocrossowych...

IV Runda MX - Przybyszowy

W małej miejscowości Przybyszowy, niedaleko Radomska znajduje się przecudowny tor motocrossowy Lobo Racing Team. Tam właśnie odbyła się IV runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w motocrossie - 08.07.2018. Obiekt zlokalizowany nad dwoma urokliwymi jeziorkami o lazurowym kolorze, tuż przy torze, z plażą. Sama trasa jest bardzo rozciągnięta i urozmaicona, a "wisienką na torcie" możemy okrzyknąć wysoką górę w samym środku toru, z której widać calusieńki obiekt! Idealny punkt widokowy dla kibiców.

Grodków na miejscu obecny. Działo się, czyli świetne, widowiskowe wyścigi, zacięta walka zawodników nawet o setne sekundy. Miejsca, punkty w których piach unosił się wysoko w górę, cieszył oczy kibiców, a odchodzący spod kół riderów bił po kolejno zza pleców nadjeżdżających zawodnikach. Nawet Szymon Chludziński na swojej małej 65-tce kurzył w zakrętach odkręcając manetkę, aż miło! Prezes ostro walczył z ciągle dokuczającą kontuzją ocierając się o podium, bo wylądował na 4 miejscu. Grzesiek gleba w pierwszym biegu plus problemy techniczne w motocyklu. Tuż przed metą w drugim biegu dostał blockpassa i sracił 1 pozycję. Przemek przeszedł sam siebie, walcząc do ostatnich (dosłownie) ostatnich sił, do samego końca. Krzysiek chyba zaczyna czuć się dobrze w piachu, bo zgarnął puchar za 1 miejsce. Marta od Krzysia o 2 miejsca niżej, czyli srebrna 3-jeczka. Ariel 1 wywrotka, jednak ten chłopak potrafi się szybko pozbierać i jedzie swoje. Łukasz Denes wykręcił bardzo dobry czas w wyścigach, nabiera szybkości z zawodów na zawody. Lałra... ognista Lałra, która na whoopsach jechała na jednym kole. Niestety miała pecha, o czym sama niżej mówi. Konrad gnał po swoje. Szło mu dobrze, lecz w drugim biegu zaliczył upadek i miał strasznie skrzywioną kierownicę w motocyklu. Nie z własnej woli zmuszony był zjechać, gdyż niemożliwe było dokończenie wyścigu z krzywą kierownicą. Dodatkowo Pan Robert Lipa (na codzień kierownik naszego grodkowskiego toru) w DEPO dopingował naszych zawodników, pełniąc rolę menagera teamu i czynnie obserwował chronometraż oraz sytuacje w wyścigach.

Połowa sezonu odhaczona. Teraz czeka nas V runda w Grodkowie, na którą serdecznie już teraz wszystkich zapraszamy 12.08.2018 na torze motocrossowym przy ul. Traugutta. Po raz pierwszy od bardzo dawna zostaną zorganizowane MISTRZOSTWA Strefy Polski Południowej w motocrossie.

Kilka słów od zawodników i wyniki końcowe zawodów MSPP - Przybyszowy:

Przemysław Ostrowski MX2C:

Zawody MSPP na torze Lobo Racing.... WOW! Tor bardzo urozmaicony, techniczny i w pewnych sekcjach bardzo szybki Było dużo elementów które są rzadko spotykane na polskich torach. Tor bardzo mi się spodobal jak i jego lokalizacja. W wyścigu kwalifikacyjnym wykrecilem 13 czas, kilka godzin przerwy no i pierwszy wyścig Start miałem spóźniony , gonitwa i ukończyłem na 19 miejscu Drugi wyścig był dla mnie przełomowy Udane wyjście z bramki, walka w 2-3 kolejnych zakrętach, 11 miejsce przez caly wyscig Na ostatnim okrążenia spadlem na 12 miejsce. Generalnie zawody ukończyłem jako 15. Kolejne doświadczenie zdobyte! Teraz czas na GRODKÓW!

Laura Korzeniowska MX KOBIET:

Tor Przybyszowy pojawił się w tym roku w rundach mistrzostw strefy polski południowej. I bardzo dobrze! Każdy odnajdzie się na tym obiekcie, ze względu na urozmaicenie powierzchni, w tym i ja. Pierwszy bieg zapowiadał się obiecująco, jednak wywrocilam się na 1 okrążeniu i udało mi się dojechać tylko jedna rywalkę. W drugim biegu rywalizowałem z koleżanka z klubu o trzecie miejsce. Niestety nie udało mi się utrzymać pozycji, ponieważ wyniosło mnie na zakręcie i doznałam kontuzji kolana po niemiłym spotkaniu z belką, a moja ukochana maszyna straciła chłodnice. Panowie organizatorzy dbali nie tylko o tor, lecz również o zawodników i kibiców. Pyszne jedzonko, miła atmosfera i dobre widowisko, czyli wszystko to, co powinny mieć zawody motocrossowe .

WYNIKI:

MX1C:

#420 Krzysztof Urban m.1

#148 Łukasz Denes m.8

MX2C:

#712 Przemysław Ostrowski m.15

#275 Ariel Groński m.18

MX65:

#97 Szymon Chludziński m.6

MX KOBIET:

#616 Marta Frączek m.3

#161 Laura Korzeniowska m.5 (kontuzja kolana)

MX MASTERS:

#332 Andrzej Seremet m.4

#719 Grzegorz Dziekan m.8

#213 Konrad Korzeniowski m.14

 

Tekst i foto: Paulina Rekik

  • Data aktualizacji: 2019-05-22 08:19
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 484 244