Aktualności

Połączyła nas muzyka

Polsko – czeski projekt „Połączyła nas muzyka - Hudba nás spojuje”
27 maja 2019r. uczniowie śpiewający w chórze „INOX” i zespole „Incognito” udali się do miejscowości Červenka w Republice Czeskiej. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu „Połączyła nas muzyka – Hudba nás spojuje”, w oparciu o realizację przez chór „INOX” zadania publicznego: Współpraca międzynarodowa, w tym realizacja projektów z udziałem miast partnerskich i była kontynuacją współpracy nawiązanej w czasie Światowych Dni Młodzieży.
Realizacja zadania publicznego miała na celu wspieranie działań służących rozwijaniu integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między chórem „INOX”, zespołem „Incognito” oraz dziecięcym chórem „Červeňáček”.
W ramach projektu odbyły się warsztaty chóralne z nauką utworów w języku polskim, czeskim i angielskim, warsztaty plastyczne poświęcone postaciom z baśni braci Grimm i Hansa Christiana Andersena. Podsumowaniem warsztatów był polsko – czeski koncert pod dwujęzycznym tytułem „Połączyła nas muzyka - Hudba nás spojuje” oraz wystawa prac plastycznych „W świecie baśni” w każdej ze szkół uczestniczących w warsztatach. Warsztaty miały charakter integracyjny z wykorzystaniem języka polskiego, czeskiego i angielskiego.
Wszystkie działania skierowane były na propagowanie polskiej i czeskiej tożsamości kulturowej, a także akceptację i zrozumienie dla tradycji, kultury oraz zwyczajów sąsiadujących ze sobą narodów. Koordynatorami warsztatów po stronie polskiej byli Grażyna i Wiesław Jakubowscy, a po stronie czeskiej Vlasta Potužáková, Iveta Šmídová i Eva Dostálová.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Urzędowi Miasta w Grodkowie, Stowarzyszeniu „Grodkowska Trójka”, Bankowi Spółdzielczemu Grodków-Łosiów z siedzibą w Grodkowie, radnemu powiatu panu Tomaszowi Róża, rodzicom członków chóru „INOX” i zespołu „Incognito” oraz państwu Tomaszowi i Damianie Grzybowskim-Biuro Podróży „Dantur” za pomoc, jakiej udzielili nam w realizacji całego projektu.

  • Data aktualizacji: 2020-07-03 13:32
  • |
  • Licznik odwiedzin: 9 064 200