Aktualności

NAUKOWA SZKOŁA IGNACEGO

12 czerwca 2019r. w Warszawie w siedzibie PGNiG odbyła się uroczysta gala, podczas której nasza szkoła otrzymała tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

W III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, wzięło udział ponad 20 000 uczniów z 1300 szkół. 

Tym bardziej jest nam miło poinformować, iż zwycięzcami konkursu o tytuł naukowej szkoły Ignacego w programie edukacyjnym Fundacji PGNiG „Być jak Ignacy – zostań bohaterem nauki” została klasa 1c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im.Józefa Lompy w Grodkowie.

W gali brała udział cała klasa wraz z wychowawcą Danutą Ułasewicz, nauczycielem wspomagającym Agnieszką Wolny i dyrektor szkoły panią Katarzyną Telęgą – Romian. Było to dla wszystkich ogromnie ważne wydarzenie. Jako jedyni na gali reprezentowaliśmy nasze województwo. Oprócz nagrody pieniężnej wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Po uroczystości uczniowie obejrzeli pokazy eksperymentów i odwiedzili naukobus.

A wszystko zaczęło się na początku roku szkolnego, kiedy klasa przystąpiła do projektu. Stworzono koło naukowe o nazwie Odkrywcy 1. W ramach tegorocznej edycji programu uczniowie poznali historię wybitnych polskich naukowców. Do Ignacego Łukasiewicza, który wprowadzał dzieci w świat nauki, dołączyli Jan Szczepanik – polski Thomas Edison, Kazimierz Funk – autor terminu witaminaMarian Rejewski – współautor zasady umożliwiającej złamanie szyfru Enigmy, oraz Henryk Magnuski – konstruktor stacji radiowej dla wojska tzw. handie-talkie, które umożliwiło pracę nad kolejnym urządzeniem radiowym – walkie-talkie. Projekt składał się z czterech etapów. Każdy z nich był dokumentowany i rejestrowany w postaci zdjęć lub filmików. W czasie trwania projektu gościliśmy u siebie różne osoby, które wprowadzały nas w świat eksperymentów. Uczyliśmy się zasad szyfrowania i stworzyliśmy swój własny telefon ze sznurka. Uczestniczyliśmy w warsztatach komunikacji, gdzie rozwiązywaliśmy zadania z komunikowania się miedzy sobą. Dzisiaj już wiemy, że nic nie przychodzi łatwo i szybko. Uczyliśmy się cierpliwości w dążeniu do celu. Ta cecha jest przecież domeną wynalazców! Nadal chcemy bawić się ucząc i uczyć się bawiąc!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu! Szczególne podziękowania kierujemy do Gminy Grodków i Pana Burmistrza za wynajęcie i opłacenie autokaru, którym mogliśmy pojechać do Warszawy.

Udział w projekcie był dla nas niezwykłym doświadczeniem. Dziękujemy, że mogliśmy wszyscy zobaczyć i podziwiać naszą stolicę, która powitała nas piękną, słoneczną pogodą.

Klasa 1c

  • Data aktualizacji: 2019-10-18 12:35
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 218 470