Aktualności

UWAGA ROLNICY SUSZA!

 

W związku z opublikowanym w dniu 02.07.2019r. komunikatem Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego (IUNG-PIB) w Puławach odnośnie wystąpienia warunków suszy w Polsce w piątym okresie raportowania za okres: 01.05 - 30.06.2019r., informuję, że suszą rolniczą objęte zostało także województwo opolskie, w tym Gmina Grodków.

Komunikat nr 5 można znaleźć pod adresem: http://www.susza.iung.pulawy.pl/komentarz/

Zgodnie z powyższym komunikatem w Gminie Grodków suszę ogłoszono dla gleby kategorii I tj. bardzo podatnej na suszę: dla zbóż ozimych, zbóż jarych, rzepaku i rzepiku, krzewów owocowych oraz dla gleby kategorii II tj. podatnej na suszę dla zbóż jarych.

Mapę kategorii glebowych można znaleźć pod adresem: http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapa-kategorii/, gdzie można zweryfikować czy grunty zostały objęte suszą rolniczą.

Rolnicy którzy ponieśli ewentualne szkody w uprawach mogą je zgłaszać do Burmistrza Grodkowa do dnia 11 lipca 2019r. na wnioskach wg załączonego poniżej wzoru.

Wraz z wnioskiem należy złożyć podpisaną przez Wnioskodawcę zgodę na przetwarzanie danych osobowych wg załączonego poniżej wzoru.

Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Grodkowie pok. nr 10 (parter).

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Gruntami i Rolnictwa, pokój nr 33 i 34. Telefon 77 4040337.

 

Marek Antoniewicz

Burmistrz Grodkowa

 

 

  • Data aktualizacji: 2019-10-18 12:35
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 218 468