Aktualności

Mistrzostwa w Dąbrowie Górniczej

27.07.2019r. w Dąbrowie Górniczej odbyła się kolejna runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie. Niestety frekwencja pozostawiła wiele do życzenia. Na bramkach stawiło się tylko 73 zawodników.

Dzień ścigania rozpoczęli najmłodsi w klasie MX65. Z naszego Klubu wystartowali Tymon Kotala, zajmujący 7 miejsce oraz Szymon Chludziński zajmujący 3 miejsce!Następnie na bramkach ustawili się przedstawiciele klas MX85 i MX kobiet. Wraz z opadnięciem ich bramek zaczął padać deszcz,z którym zawodnicy i zawodniczki dzielnie walczyli.Brian Szefer miejsce 5,a Marta Frączek 2!

Ze względu na pogodę,organizatorzy byli zmuszeni zrobić dłuższą przerwę między startami.Po około 2 godzinach na bramkach stawili się kolejni zawodnicy z klasach MX1C i MX2C. Łukasz Denes,jadący w klasie MX1C na początku prowadził wyścig,niestety potem spadł na drugą pozycje,ale jego holeshota będziemy jeszcze długo wspominać. W MX2C Ariel Groński zajmuje 6 miejsce,a Radek Osypowicz 9. Wielkie brawa dla nich ,za piękna walkę w błocie. Dzień zawodów okazał się pechowy dla Przemka Ostrowskiego, który nie przystąpił do wyścigów. Co było powodem? Otóż podczas treningów motor odmówił mu posłuszeństwa. Prawdopodobnie zawiodła uszczelka pod głowicą, powodując utratę całego płynu chłodniczego.

Na końcu,na starcie ustawiły się nietypowo trzy klasy: MX Junior, MX Masters i MX Open.

W klasie MX Junior Łukasz Kwiecień zajął 8 miejsce, następnie w klasie MX Masters Mieczysław Łagowski zajął 11 miejsce,Grzegorz Dziekan 9, Radosław Chowaniec 8, a Andrzej Seremet 2!

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, którzy podjęli walkę w tak ciężkich warunkach!

 

tekst: Marta Frączek

foto: Marta Frączek i Grażyna Dziekan

  • Data aktualizacji: 2020-05-22 13:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 8 421 140