Urząd Miejski w Grodkowie

e-mail: um@grodkow.pl
www: bip.grodkow.pl
Data wydruku: 2018-05-27 15:39:31

Aktualności

Zapaszamy do Izby Pamięci

„Wśród Aczuarów…” – relacja z dwumiesięcznego pobytu wśród jednego z mniej licznych plemion amazońskich, zamieszkujących odległe rejony dżungli na terenie dzisiejszego Ekwadoru i Peru. Opowieść o ich życiu, zwyczajach i wierzeniach; sposobach zdobywania i przyrządzania pożywienia oraz innych codziennych czynnościach, a także radościach i niebezpieczeństwach, jakie towarzyszą mieszkańcom deszczowego lasu.

W prelekcji m.in.: o tym, do czego służą wszy; o sekrecie najpyszniejszego napoju Indian; o sposobie na niegrzeczne dzieci i dorosłych."

Renata Matusiak - Nauczycielka, z wykształcenia polonistka, bibliotekarka i grafik komputerowy a z zamiłowania podróżniczka.

Dwa lata spędziła w Kirgistanie, pracując jako lektor języka polskiego na Kirgisko-Rosyjskim Uniwersytecie Słowiańskim i prowadząc audycje Polonia w 1 programie kirgiskiego radia. Prowadziła wówczas bloga:  Polka w Kirgistanie Rok przebywała w Ameryce południowej w Peru i Ekwadorze( Polka w Ameryce Łacińskiej), w tym 2 miesiące spędziła w dżungli amazońskiej z plemieniem Aczuar.

Odwiedziła ponad 50 krajów. Mieszka w domach miejscowych i jest zawsze bardzo blisko kultury i zwyczajów odwiedzanych miejsc, skąd przywozi w pamięci niesamowite pejzaże, dziesiątki interesujących zasłyszanych historii, zarówno wesołych jak i bardzo smutnych. Brała udział w kilku ogólnopolskich festiwalach podróżniczych, m.in. Rozjazdy w Rybniku, Wiatraki w Raciborzu, Ciekawi świata w Białymstoku, 17 Południk w Górach Stołowych. Publikuje też artykuły w czasopiśmie „Poznaj Świat“.

 

 Źrodło: http://renatamatusiak.cba.pl/