Urząd Miejski w Grodkowie

e-mail: um@grodkow.pl
www: bip.grodkow.pl
Data wydruku: 2018-12-17 02:36:02

Aktualności

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską

 

W dniu 7 kwietnia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie odbyło się spotkanie autorskie z wrocławską pisarką - Agnieszką Lingas-Łoniewską. Pani Agnieszka jest wielbicielką twórczości S. Kinga i… książki „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Dotychczas autorka napisała 24 książki, m.in. powieści: „Bez przebaczenia”, „Szósty”, „Brudny świat”, „W szpilkach od Manolo”, trylogie „Zakręty losu” „Łatwopalni”, „Szukaj mnie wśród lawendy”. Na swoim koncie ma również tomik „Myśli moje swobodne”.

Można tam znaleźć utwory poetyckie o tematyce miłosnej, krótkie formy prozatorskie i opowiadania kryminalne. Popularyzuje też literaturę w projekcie PISARKA CZYTA. Agnieszka Lingas-Łoniewska pisze książki, które cechuje tajemniczość oraz akcja, a miłość i zbrodnia to najczęstszy wątek.

Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z gronem swoich czytelniczek. Na początku opowiedziała o początkach swojej pisarskiej twórczości: o pisaniu do szuflady, publikacjach w Internecie i wreszcie o debiucie na rynku wydawniczym - polskim i amerykańskim.

W bardzo zabawny sposób mówiła o swoich tekstach, o tym jak je tworzy, jak rodzą się pomysły na kolejne książki. Przeczytała też fragment najnowszej swojej książki, która niebawem, bo już w maju pojawi się na rynku wydawniczym.  

Na koniec spotkania Pani Agnieszka odpowiadała wyczerpująco na pytania czytelniczek, a następnie, po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, podpisywała książki, które czytelniczki zakupiły podczas spotkania lub przyniosły ze sobą.