Urząd Miejski w Grodkowie

e-mail: um@grodkow.pl
www: bip.grodkow.pl
Data wydruku: 2019-04-20 05:08:48

Aktualności

Jesień z Weissem i Elsnerem

W Grodkowie „Jesień z Weissem i Elsnerem”. Kolejny koncert, w bardzo wyjątkowej oprawie, odbędzie się już 4 listopada, w niedzielne popołudnie. W tym niesamowitym wydarzeniu muzycznym udział wezmą Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani, Chór Kameralny Senza Rigore Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Orkiestra Smyczkowa Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Zespół Instrumentów Dętych Państwowej Szkoły Muzycznej im Fryderyka Chopina w Opolu. Oprócz tego, gościć będziemy następujących solistów: Magdalenę Miziołek – sopran, Katarzynę Radoń – alt, Macieja Łykowski – tenor, Juliana Skrzymowski – bas, a dyrygować całością będzie Jarosław Jasiura. Tak piękna oprawa muzyczna uświetni wyjątkową okazję, jaką są obchody 750-lecia Grodkowa oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski.

Program poświęcono twórczości kompozytora urodzonego w Grodkowie – Józefa Elsnera, który był nauczycielem Fryderyka Chopina. Zaprezentowane zostaną utwory Elsnera: „Msza g – moll op 72” (utwór ten skomponowany został dla mieszkańców Grodkowa) oraz „Magnificat op. 89”.

Na uroczysty koncert zapraszamy do kościoła parafialnego p.w. św. Michała Archanioła w Grodkowie, 4.11.2018 r., niedziela, godz. 15.30 ( lub w późniejszym terminie do Bazyliki Jasnogórskiej w Częstochowie - 10.11.2018 r., sobota, godz. 19.00). Aby ułatwić dostęp do kultury wyższej i zapoznanie się z twórczością kompozytora Józefa Elsnera, wstęp na koncerty organizowane przez OKiR w Grodkowie od lat jest bezpłatny.