Urząd Miejski w Grodkowie

e-mail: um@grodkow.pl
www: bip.grodkow.pl
Data wydruku: 2019-05-22 09:46:32

Aktualności

Projekt dla młodzieży aktywnej społecznie

Szanowni Państwo,

Są młodzi, mają między 16 i 19 lat, działają na rzecz innych ludzi w swoim środowisku lub dopiero chcieliby zacząć. Wiemy, że na wsi jest wielu ambitnych młodych aktywistów, którzy chcą zmieniać swoje środowisko. Właśnie dla nich stworzyliśmy projekt #PoleDziałania.

Będziemy bardzo wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o projekcie wśród młodych osób. Do wiadomości dołączony jest plakat (link do pobrania plakatu). Zachęcamy do wydrukowania go i powieszenia w widocznym miejscu. Przesyłamy też link do posta promującego projekt na Facebooku Fundacji Wspomagania Wsi z prośbą o udostępnienie go na profilach Państwa organizacji.

Nasz plan jest prosty:

W trakcie wiosennych spotkań regionalnych zamierzamy dowiedzieć sie od młodych ludzi, z jakimi problemami stykają się w swoim środowisku i co chcieliby w nim zmienić.

Później wspólnie opracujemy program warsztatów jesiennych, które dostarczą uczestnikom takiej wiedzy i umiejętności dot. działań społecznych, jakich oczekują i jakie wynikają z ich potrzeb.

Stawiamy na dialog między nami a młodzieżą od samego początku do końca. Inicjatywy uczestników, które narodzą się w trakcie projektu lub po nim, będą mogły liczyć na wsparcie mentorskie z naszej strony.

Kogo szukamy?

Uczniów/uczennic oraz absolwentów/absolwentek szkół średnich w wieku od 16 do 19 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców.

Do udziału w projekcie szczególnie zaproszone są osoby, które angażowały się wcześniej w inicjatywy społeczne, wolontarystyczne, kulturalne czy polityczne. Nie jest to jednak warunek konieczny. To nic, jeśli do tej pory uczestnicy nie będą mieli na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Jeśli dokładnie opiszą nam problem społeczny w ich okolicy i zaproponują jego rozwiązanie, być może ich pierwszy projekt narodzi się podczas PolaDziałania!

Więcej informacji na temat projektu oraz szczegóły rejestracji znajdują się na stronie: www.fundacjawspomaganiawsi.pl/activity/poledzialania/

 

Serdecznie zapraszamy do projektu!

 

Z poważaniem,

Jędrzej Godlewski

Koordynator projektu Pole Działania

 

Fundacja Wspomagania Wsi

ul. Bellottiego 1
01-022Warszawa