Urząd Miejski w Grodkowie

e-mail: um@grodkow.pl
www: bip.grodkow.pl
Data wydruku: 2020-08-13 07:07:06

Aktualności

II Turniej Piłki Ręcznej Plażowej

W sobotnie popołudnie 10.08.2019r. na stadionie przy wieży ciśnień odbył się II Turniej Piłki Ręcznej Plażowej, którego organizatorem była Grodkowska Akademia Sportu. W turnieju uczestniczyli dorośli i młodzież z Gminy Grodków. Przed rozpoczęciem rywalizacji, zgłoszone drużyny wylosowały nazwę państwa, które reprezentowały podczas całego turnieju. Polskę reprezentowała najmłodsza drużyna dziewcząt, które na co dzień reprezentują PSP 3 Olimp Grodków, Dania przypadła organizatorom, Norwegia – druga drużyna GAS Grodków, Niemcy – seniorzy Grodkowskiego Olimpu, Szwecja – KWS Grodków, Chorwacja – drużyna 4EverYoung. Wielkie brawa dla dziewcząt za odwagę, gdyż różnica parametrów fizycznych była ogromna, pomimo tego dzielnie walczyły o każdą piłkę i zaprezentowały ciekawe akcje. Poniekąd uratowały nam drabinkę turniejową, ponieważ z przyczyn organizacyjnych na starcie zawodów nie stawiła się jedna ze zgłoszonych drużyn. W turnieju wzięło udział łącznie 36 zawodników i zawodniczek, od amatora do zaawansowanych profesjonalistów. Pomimo wymienionych różnic, wszyscy bawili się doskonale. Kilka spotkań stało na bardzo wysokim poziomie sportowym, a plażowa odmiana piłki ręcznej jest bardzo widowiskowym sportem, dzięki czemu licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na wspaniałe rzuty i parady bramkarskie. Pomimo, iż piłka ręczna w Grodkowie jest doskonale znana, to jej wersji na plaży ciągle się uczymy.

Ostatecznie turniej wygrała drużyna Chorwacji, przed Niemcami i Szwecją. Wszystkim uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy dodatkowo okazałe puchary. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla wszystkich zawodników.

Turniej został zorganizowany przy wsparciu Gminy Grodków. Dziękujemy bardzo rodzicom i wszystkim sympatykom GAS Grodków za pomoc w organizacji i przygotowaniu zawodów.