W dniu dzisiejszym rozpoczęły się pierwsze zajęcia sportowe na nowo powstałej sali gimnastycznej w Lipowej. To już kolejny obiekt, który powstał w tej technologii w naszej gminie. Sala o wymiarach 24x12m i wysokości 6,8m wykonana jest z konstrukcji stalowej, ściany z płyty warstwowej grubości 10 cm a pokrycie dachowe to  dwuwarstwowa syntetyczna membrana wypełniona wewnątrz sprężonym powietrzem. Do tego dochodzi jeszcze zaplecze szatniowo – socjalne o powierzchni 68 m2 (ściany i dach zaplecza to płyta warstwowa  grubości 15 cm).
Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe „ DOMUS „ Kazimierz Sewioło , ul. Traugutta 17 , 49-200 Grodków a wartość zadania to kwota 1.448.996,12 zł.

Trzeba przyznać, że obiekt wygląda imponująco. Pierwsza grupa, która zajęcia wychowania fizycznego miała na sali gimnastycznej - przed lekcją spotkała się z Burmistrzem Grodkowa Markiem Antoniewiczem, który życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów sportowych i na dobry początek podarował kilkanaście piłek do różnych dyscyplin sportowych.

Jesteśmy przekonani, że ten nowoczesny obiekt sportowy, który niewątpliwie pomoże w realizacji sportowych pasji dzieci i młodzieży tej szkoły, będzie w przyszłości również wykorzystany przez wszystkich mieszkańców Lipowej.

Nowa sala gimnastyczna w Lipowej
Nowa sala gimnastyczna w Lipowej
 do góry