Tegoroczny Rowerowy Rajd Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym odbył się w dniach 13-14 maja 2016. Podobnie jak w zeszłym roku wielbiciele rowerów i wolontariusze w jednej osobie udali się do Głębinowa, do Ośrodka Formacyjno-Wypoczynkowego „Rybak”. Jak co roku, dwie kolumny rowerów zebrały się pod grodkowskim Kościołem i stamtąd po błogosławieństwie księdza proboszcza, Arkadiusza Markowskiego, około 14, wyjechały w kierunku Jędrzejowa. Wymagająca trasa prowadziła przez Bogdanów, Jaszów, Biechów, Goświnowice, a warunki atmosferyczne nas nie oszczędzały – towarzyszył nam ulewny deszcz. Na szczęście dobrze przygotowani rowerzyści po ponad trzech godzinach bez przeszkód dotarli do Głębinowa. Po zakwaterowaniu w pięknym ośrodku nad Jeziorem Nyskim i kolacji nadszedł czas na pierwsze zajęcia. Organizatorzy podzielili uczestników na cztery grupy, które brały udział w zabawach integracyjnych. W sali audiowizualnej toczyła się zacięta rywalizacja okraszona gromkimi salwami śmiechu. Po tak emocjonującym dniu nadszedł czas na wypoczynek.

Następnego dnia tuż po śniadaniu młodzież czekały kolejne atrakcje. Tym razem był to godzinny rejs statkiem po Jeziorze Nyskim. Następnie w trakcie spaceru mogli podziwiać okolicę, rozkoszując się piękną słoneczną pogodą.

Po obiedzie przyszła pora na podsumowanie wyjazdu. Organizatorzy przedstawili wyniki rywalizacji w grupach, prezentując efekty ich pracy, a następnie wraz z gościem - radnym Powiatu Brzeskiego, panem Tomaszem Różą rozdali pamiątki z uczestnictwa w VIII Rowerowym Rajdzie – Głębinów 2016. Na pochwałę zasługiwało współdziałanie młodzieży, ich zaangażowanie, a także wytrwałość w kultywowaniu rowerowej pasji, co też wychowawcy zgodnie potwierdzili. Ostatnim punktem wyjazdu była Msza Święta celebrowana przez Księdza Proboszcza, Arkadiusza Markowskiego, który także chciał odwiedzić uczestników Rajdu i pobłogosławić przed wyjazdem. Wszyscy zgromadzili się w tym celu w pięknym kościele św. Urbana, gdzie umieszczone są relikwie św. Rity. Wczesnym popołudniem, po uprzednim sprawdzeniu stanu technicznego rowerów, kolumny Rajdowiczów wyruszyły w stronę Grodkowa. I mimo, że świeciło słońce, porywisty wiatr utrudniał uczestnikom pokonanie dystansu. Jednak zdecydowanie nic nie było w stanie zmienić wspaniałych nastrojów młodzieży i opiekunów. A deklaracje udziału w kolejnym rajdzie padały ze wszystkich ust.

Sławomir Sobstel

 do góry