Motocrossowa niedziela (21.05.2023) dla Auto-Moto-Klubowiczów w Chojnej na II rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie wypadła dobrze.
Frekwencja dopisała. Na zawodach wystartowało 144 zawodników.
W końcu słońce, ciepło, sucho, brak błota i szybkie ściganie.
Amin Rekik #111 w klasie MX 65 zajął 8 miejsce, z czego drugi wyścig przejechał na kapciu. Na koniec wyścigów wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Organizatora statuetkami.
Grzegorz Dziekan #719 w klasie MX Masters 50+ zajął 5 miejsce, a Mieczysław Łagowski #118  9 miejsce.

Gratulacje dla wszystkich!

Kolejna, III runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie odbędzie się już u nas w Grodkowie 18.06.2023, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

******

Tego samego dnia w środku lasu, ogromna piaskownica gościła ponownie  endurowców. Mowa oczywiście o Biskupicach, gdzie miejsce miała IV runda Pucharu Śląska i Opolszczyzny w Cross Country. Mocno piaszczystą trasą dosłownie darł po podium Łukasz Kwiecień #379 nie oglądając się za siebie. Swój cel osiągnął, bo stanął na 2 stopniu podium!

Łukasz:
"Wystartowałem ponownie na końcu stawki, jak to od dłuższego czasu na cc, ponieważ motorek nie chciał odpalić. Po starcie był lekki młyn i trzeba było wyprzedzać w mocnych piaskowych warunkach. Parę niegroźnych gleb przydarzyło się po drodze, ale jakoś dałem  radę doczołgać się do mety jako 2. Pogoda również nie sprzyjała, lecz zawody uważam za mocno udane."