Niegdyś prawie każda miejscowość gminna posiadała zamek, pałac, dworek, kościół, zajazd, młyn i szkołę. Różnorodność budowli to tym samym różnorodność stylów.
Dawniej obraz okolic urozmaicony był wiatrakami budowanymi od 1750 - 1900.
Imponująca posiadłością był zamek w Kopicach i Sulisławiu i Jędrzejowie. Piękny był zamek w Wierzbniku.
Na poświęcenie uwagi zasługują również takie dzieła artystyczny jak: krzyże, kaplice - piękne w swej prostocie zaznaczają stare, zatarte już szlaki: ambony, kamienne chrzcielnice, obrazy oraz rzeźby.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z charakterystyka a następnie odwiedzenia sołectw Gminy Grodków.
Wieś w dokumentach została wymieniona w XIII wieku i wówczas była własnością wrocławskich biskupów. W tym okresie w Więcmierzycach znajdował się zamek, o którym mowa także w dokumentach w XIV stuleciu (1372 rok), kiedy został sprzedany Johanowi z Pogorzelów przez Heinricha Stoscha. Od XVI do połowy XVIII wieku wsią zarządzała rodzina von Rohkirch (w XVII stuleciu przekształcili miejscowy zamek), a potem właścicielami byli przedstawiciele rodzin von Vogten, von Francken-Sierstorpff oraz Schaffgotschowie z Kopic. Zamek został zburzony w 1778 roku, po tym, jak padł ofiarą walk pomiędzy Prusami a Austrią.
Historia pierwszego kościoła we wsi sięga średniowiecza, a obecna świątynia pod wezwaniem św. Bartłomieja została zbudowana w 1621 roku w stylu renesansowym z inicjatywy biskupa Wacława von Rothkircha, którego kartusz herbowy znajduje się obecnie nad wejściem do kruchty. W 1910 roku kościół został powiększony o prezbiterium i zakrystię. Wewnątrz znajduje się XVIII-wieczny neobarokowy ołtarz oraz rokokowo-klasycystyczna ambona w XVIII stulecia z herbem Seydlitzów.
We wsi na uwagę zasługuje również barokowa figura św. Jana Nepomucena z 1739 roku ufundowana przez Siegmunda Ferdynanda von Seydlitza oraz okazały spichlerz dworski wzniesiony około 1820 roku.