Za nami zajęcia dotyczące bullet journala. Bullet journal został wymyślony przez Rydera Carolla, projektanta mieszkającego w nowojorskim Brooklynie. System powstawał przez wiele lat, aż w końcu przybrał obecną formę. Jakie ma zadanie? Upamiętniać przeszłość, organizować teraźniejszość i planować przyszłość. Wszystko w formie analogowej, czyli za pomocą notesu i długopisów. Omówione zostały podstawowe rozkładówki używane w notesie (kalendarz roczny, rozpiska miesięczna, rozkładówka tygodniowa, różnego rodzaju trackery itd.), narzędzia, które mogą się przydać oraz estetyka w jakiej można ozdabiać nasze rozkładówki, jeśli mamy na to ochotę i czas.
Drugim tematem poruszonym na zajęciach, mocno związanym z bullet journalem była kaligrafia. Bez niej nasz notes straciłby na wyglądzie i czytelności. Uczestnicy zapoznali się z narzędziami do brush letteringu, który mocno wyróżnia się w inspiracjach do przedstawionego tematu bullet journalingu. Do kaligrafowania w tym stylu można używać pędzla oraz farb/tuszu albo skorzystać z szerokiej oferty pisaków ze specjalnymi końcówkami przeznaczonymi do „pędzelkowatego liternictwa“.
Uczestnicy zajęć oprócz wiedzy teoretycznej mogli w praktyce stworzyć własny notes i przećwiczyć pismo. Rozkładówki powstałe na zajęciach były związane z czytelnictwem : rozkładówka miesięczna z miejscem na notatki, wyzwanie czytelnicze, miejsce na zapiski nowości wydawniczych, bingo okładkowe, bingo czytelnicze, miejsce na oceny i recenzje książek.