Data wydruku: 2024-06-23 05:41:29

Urząd Miejski w Grodkowie

e-mail: um@grodkow.pl www: grodkow.pl

Aktualności

To było prawdziwe święto w Grodkowie

W miniony weekend 28.04.2024 r. na grodkowskim torze rozegrała się II runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Padł rekord frekwencji, jakiego dotychczas nie mieliśmy w Grodkowie. W zawodach wzięło udział aż 170 zawodników! WOW!
Pogoda się udała, bo nie było ani za gorąco, ani zimno. Natomiast towarzyszący nam wiatr bardzo szybko wysuszał twardy tor, dlatego zawody  rozciągnęły się w czasie przez przerwy na nawadnienie toru, co przynosiło i tak krótkotrwały efekt i ciężki do opanowania unoszący się kurz.

Pomimo tego zawody przeprowadzone zostały od początku do końca, a
kibice jak zwykle nas nie zawiedli i zawodnicy mieli przed sobą ogromną widownię, jakiej nie widuje się nigdzie indziej na imprezie rangi Strefy.

Gościliśmy m.in. Tomasza Wysockiego - wielokrotnego Mistrza Polski, uczestnika Mistrzostw Świata i innych prestiżowych zawodów zagranicznych, a także mnóstwo innych motocrossowych talentów.

Rozegrało się piękne show z rozbrzmiewajacym rykiem silników w dolinie grodkowskiego Motocrossu i patrząc całościowo na oprawę imprezy można śmiało rzec, że było to motocrossowe święto, na które kibice czekają tu cały rok.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, zwłaszcza tak liczną obsadę zawodników!

Reprezentanci Auto Moto Klubu Grodków pokazali kawał dobrego ścigania zajmując miejsca:
MX 85: #918 Kuba Kristof miejsce 3 (Młoda , silna energia. Ten młody człowiek nie boi się prędkości, co widać po jego ściganiu. Dzień wcześniej zaliczył z sukcesem zawody w Czechach.)

MX2B: #420 Ariel Groński miejsce 1( Ariel zaskoczył swoją świetną jazdą wyprzedzając trudnego do objechania zawodnika w tej klasie - swojego kolegę, Oskara Kruka #146!!! Dzień wcześniej, tak jak Kuba zaliczył zawody w Czechach, także chłopaki mieli intensywny weekend.)

MX Junior: #712 Dawid Siwiński miejsce 3 (Dawid w drugim wyścigu wywołał przysłowiowy zawał serca, jak i łzy szczęścia u swojej mamy niezwykle ekscytująca walką o 3 miejsce. Udało się!), #299 Tymon Kotala miejsce 16 ( Tymek na antybiotyku gnał ile sił w trudnej dla niego stawce juniorskiej, ale jak widać choroba mu nie straszna - leciały wióry spod kół!)

MX Kobiet: # Lena Gradońska miejsce 6 (To był jej debiut i egzamin na licencję z wynikiem pozytywnym. Duży stres, ale dała radę!)

MX Amator: #23 Sobiesław Markowski miejsce 9  ( Sobek, na co dzień czołowy zawodnik motocykli szosowych, pojechał oba dobre wyścigi z dopingiem od swojej publiczności.)
#73 Sebastian Gall miejsce 23 ( Sebastian miał kłopoty techniczne z motocyklem w pierwszym biegu, ale naprawił co trzeba i z powodzeniem wystartował w drugim wyścigu).

Brawo i GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!

Na koniec PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy  za przygotowanie toru i ogrom włożonej pracy oraz wszystkim osobom funkcyjnym.
Dziękujemy Moto Flow Track za fachowe przygotowanie nitki toru.
Dziękujemy niezastąpionemu speakerowi Panu Andrzejowi Renczowi i wszystkim tym, którzy włożyli od siebie przysłowiową cegiełkę.
Dziękujemy strażakom z OSP (Kolnica, Bąków i Tarnów Grodkowski),  MTB Medica z Wrocławia oraz Panu Michałowi Ryżka za polewanie toru beczką, motoresults.pl za profesjonalny pomiar czasowy.

Podziękowania dla sponsorów:
- Gmina Grodków
- Piekarnia Rodzinna Emilia Kristof
- oleje Eni
- OKiR za nagłośnienie
- Transport Szefer
- KTM Salon Serwis MF EnduroCross
- GrodWiK Sp. z o.o.
- anjolSTOP Centrum Motoryzacyjne "u Stopki"
- ecoLUK
- MP Usługi Podnośnikiem Marcinków Paweł
- wasbud
- BIERZYŃSKI.EU
- ZYGMAR Zygmunt Marcinków
- GO-ROL Sp. z o.o.
- P.P.H.U. DOMUS Kazimierz Sewioło
- 888 Design Przemysław Piecha
- Marcin Wolak
- Konrad Jurewicz

Foto: Paulina Rekik