Aktualności

Motocross na żelaznym torze

W Ostrowcu Świętokrzyskim 07.04.2019 r. odbyła się II runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie, w której ścigali się nasi grodkowscy Auto Moto Klubowicze.

Po raz drugi w tym roku stanęli na maszynie startowej, by walczyć o punkty klubowe oraz indywidualne.

Organizatorami zawodów był Klub EnduroRana. To oni właśnie są posiadaczami tego wyjątkowego, żelaznego toru. Żelazny dlatego, ponieważ tamtejsza gleba jest mocno bogata w żelazo, co daje jej piękny, czerwony kolor. Warunki były bardzo dobre, jak na zamówinie.

W barwach AMK Grodków wystartowało 14 zawodników , w 6 rożnych klasach.

Frekwencja na zawodach duża , bo aż 124 riderów gotowych do rywalizacji.

W klasie JUNIOR do egzaminu na licencję C przystąpił - Łukasz Kwiecień.

W zeszłym sezonie jeździł w zawodach Cross Country. Teraz będzie zasilał nasze grono również na zawodach motocrossowych.

Zwyciężczynią ciężkich piachów, okazała się nasza perełka w męskim składzie zawodnicznym - Marta Frączek. Opanowała tor i drugie miejsce na podium!

Marta jechała tak dobrze, z pełną manetą na gazie w zakrętach i nie tylko, że nie jeden facet wytrzeszczał oczy z podziwu. Miała lepszy czas okrążenia niż niektórzy zawodnicy płci męskiej, jadący w środku stawki. Dodatkowo toczayła zaciętą walkę z Wiktoria Wicińska KM Cross Lublin. Co to był za wyścig!!!

Do gry powrócił Mateusz Wieczorek i Wojciech Orłowski.

O podium otarł się duży i mały, czyli z 65 cc Szymon Chludziński zdobywając miejsce 4 i z klasy MASTERS Andrzej Seremet także miejsce 4. Upadki i gonitwa z ostatnich pozycji. Mało brakowało do wygranej. Tor w trakcie wyścigów mocno się wyrobił i porobiły się duże dziury, więc był techniczny, wymagający, ciężki i nie jednemu odbierał siłę w rękach.

Medalem za udział w zawodach MX został uhonorowany również nasz młodziutki, ale jakże waleczny Tymon Kotala zdobywając 11 lokatę.

Nie sposób napisać o każdym , ale cała reszta zawodników, także gnała ostro po swoje i zdobyła dobre wyniki. Nawet po ostatnim twardym lądowaniu w Dębskiej Woli na I rundzie MSPP MX i przejażdżce karetką do szpitala - MX MASTERS Mieczysław Łagowski stawił się na miejscu zdobywając 16 miejsce w indywidualnej klasyfikacji zawodów.

A teraz długa przerwa i kolejne MSPP w MX dopiero 16.06.2019 w Czerwionce - Leszczyny koło Rybnika. Zaledwie 1,5 godz z Grodkowa, więc zapraszamy kibiców.

Po drodze zawody Cross Country - Prudnik ul. Wiejska w ten weekend tj. 14.04.2019. i Mistrzostwa Polski, które rozpoczynają się w maju. Nastepnie jeszcze zawody Top Amator CUP MX. Także jest co robić i gdzie pojechać w weekndy.

Pozdrawiamy i zapraszamy kibiców.

 

WYNIKI z II RUNDY MISTRZOSTW STREFY POLSKI POŁUDNIOWEJ MX

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZSKI 2019:

 

MX KOBIET :

#616 Marta FRĄCZEK miejsce 2!

MX1C :

#148 Łukasz DENES miejsce 7

MX2C :

#207 Mateusz WIECZOREK miejsce 18

#275 Ariel GROŃSKI miejsce 19

#712 Przemysław OSTROWSKI miejsce 22

#304 Wojciech ORŁOWSKI miejsce 26

MX65:

#97 Szymon CHLUDZIŃSKI miejsce 4

#299 Tymon KOTALA miejsce 11

MX JUNIOR :

#379 Łukasz KWIECIEŃ miejsce 14

MX MASTERS :

#332 Andrzej SEREMET miejsce 4

#719 Grzegorz DZIEKAN miejsce 13

#118 Mieczysław ŁAGOWSKI miejsce 16

#257 Radosław CHOWANIEC miejsce 17

#213 Konrad KORZENIOWSKI miejsce 18

 

 

foto:  Marta Frączek i Grażyna Dziekan

  • Data aktualizacji: 2019-10-18 12:35
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 218 377