Komunikaty - ostrzeżenia

      W związku ze stwierdzonymi na Opolszczyźnie miejscami nielegalnego składowania i transportu odpadów lub ich wykorzystywania przez gospodarstwa rolne do celów ulepszania gleby, zwracam się do mieszkańców Gminy o zgłaszanie do właściwych służb gminy i służb porządkowych (Straż Miejska, Policja ) o zaobserwowanych sytuacjach mogących wskazywać na nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami, a w szczególności zawierającymi substancje niebezpieczne.

 

                                                                                                                              Burmistrz Grodkowa

                                                                                                                              Marek Antoniewicz

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą NA PRACOWNIKA CBA, "na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policjanci NIGDY nie każą wybierać z banku i przekazywać komukolwiek pieniędzy. NIGDY nie każą robić przelewów na konto pod pretekstem ich zabezpieczenia. Uważajcie na oszustów - dzwonią podając się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy członków rodziny. Taką rozmowę należy bezwzględnie zakończyć ROZŁĄCZAJĄC SIĘ!

 

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą „na wnuczka i na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów  i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policjanci NIGDY nie każą wybierać z banku i przekazywać komukolwiek pieniędzy. NIGDY nie każą robić przelewów na konto pod pretekstem ich zabezpieczenia. Uważajcie na oszustów - dzwonią podając się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy członków rodziny. Taką rozmowę należy bezwzględnie zakończyć ROZŁĄCZAJĄC SIĘ!

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą " na wnuczka"  i na " policjanta". Przestepcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego  informuje, że dnia 20 grudnia 2016 roku  w (Dz.U. z  2016 r. poz 2091) ukazało się Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystapieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Wykaz placówek dla osob bezdomnych >>http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/bezdomnosc/wykaz-placowek-zapewniajacych-wsparcie-osobom-bezdomnym/

20160721_101149
20160721_101149

Nad Polskę nadciąga fala upałów. Temperatury powietrza sięgać mogą nawet 36oC. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 3. stopnia (w 3 stopniowej skali) w związku z wysokimi temperaturami, które są prognozowane  na przeważającym obszarze naszego kraju. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że należy unikać przebywania w miejscach nasłonecznionych w najcieplejszych momentach dnia oraz odpowiednio nawadniać organizm. Pod żadnym pozorem, nawet na moment, NIE WOLNO POZOSTAWIAĆ  dzieci i zwierząt w samochodzie.

Upalna pogoda utrzyma się przez kilka kolejnych dni. Synoptycy przewidują temperatury osiągające wartości nawet 36oC. wzrosną one w połowie tygodnia. W związku z tego typu zjawiskami meteorologicznymi należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Przypominany, że wysokie temperatury mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Pamiętajmy więc, aby w upalne dni:

  • odpowiednio nawadniać organizm;
  • ograniczyć opalanie i przebywanie na słońcu – może to doprowadzić organizm do przegrzania;
  • zapewnić odpowiednią opiekę dzieciom i osobom starszym, które w upał nie powinny wychodzić z domu, a jeżeli jest to niezbędne, to koniecznie z nakryciem głowy;
  • pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci i zwierząt, nawet na chwilę w samochodzie.

W rozważny sposób należy także korzystać z kąpieli.

Więcej informacji dotyczących postępowania w trakcie upałów znaleźć można w poradniku RCB – Jak przygotować się na upał?

W dniu 15 lipca 2015 roku na terenie gminy Grodków  zostaną   uruchomione  syreny alarmowe w ramach wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania.               

                                                                                                            

                                                                                                   Szef Obrony Cywilnej Gminy Grodków

                                                                                                               Marek Antoniewicz

Uprzejmie informuję, że Wojewoda Opolski na wypadek przyjazdu do Polski osoby zakażonej wirusem Ebola podjął szereg działań przygotowawczych, celu koordynacji, harmonizacji i standaryzacji działań przeciw epidemiologicznych. Więcej informacji dotyczącej gorączki wirusowej Ebola (EVD) można uzyskać na stronie  http://www.gis.gov.pl