Komunikaty - ostrzeżenia

Policja ostrzega przed niebezpiecznymi  breloczkami do kluczy które

oferowane są głównie na parkingach i stacjach benzynowych jako darmowy

prezent. Przypięcie go do kluczy może być fatalne w skutkach.

Gadżet ma wbudowany chip, który umożliwia śledzenie potencjalnej ofiary.

Przestępcy podążają za posiadaczem breloczka z chipem do miejsca jego

zamieszkania. Tam dochodzi do rozpoznania, i gdy tylko nadarza się okazja

złodzieje dokonują włamania.

Breloczek z chipem umożliwia dokładne określenie pozycji, w której

znajduje się ofiara, więc bandyci mają pewność, że mogą spokojnie

plądrować mieszkanie. Jak informują policjanci procederem zajmują się

złodzieje rumuńskiego pochodzenia. Policjanci apelują, aby pod żadnym

pozorem nie przyjmować tego typu prezentów.

      W związku ze stwierdzonymi na Opolszczyźnie miejscami nielegalnego składowania i transportu odpadów lub ich wykorzystywania przez gospodarstwa rolne do celów ulepszania gleby, zwracam się do mieszkańców Gminy o zgłaszanie do właściwych służb gminy i służb porządkowych (Straż Miejska, Policja ) o zaobserwowanych sytuacjach mogących wskazywać na nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami, a w szczególności zawierającymi substancje niebezpieczne.

 

                                                                                                                              Burmistrz Grodkowa

                                                                                                                              Marek Antoniewicz

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą NA PRACOWNIKA CBA, "na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policjanci NIGDY nie każą wybierać z banku i przekazywać komukolwiek pieniędzy. NIGDY nie każą robić przelewów na konto pod pretekstem ich zabezpieczenia. Uważajcie na oszustów - dzwonią podając się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy członków rodziny. Taką rozmowę należy bezwzględnie zakończyć ROZŁĄCZAJĄC SIĘ!

 

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą „na wnuczka i na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów  i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policjanci NIGDY nie każą wybierać z banku i przekazywać komukolwiek pieniędzy. NIGDY nie każą robić przelewów na konto pod pretekstem ich zabezpieczenia. Uważajcie na oszustów - dzwonią podając się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy członków rodziny. Taką rozmowę należy bezwzględnie zakończyć ROZŁĄCZAJĄC SIĘ!

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą " na wnuczka"  i na " policjanta". Przestepcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego  informuje, że dnia 20 grudnia 2016 roku  w (Dz.U. z  2016 r. poz 2091) ukazało się Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystapieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Wykaz placówek dla osob bezdomnych >>http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/bezdomnosc/wykaz-placowek-zapewniajacych-wsparcie-osobom-bezdomnym/

20160721_101149
20160721_101149

Nad Polskę nadciąga fala upałów. Temperatury powietrza sięgać mogą nawet 36oC. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 3. stopnia (w 3 stopniowej skali) w związku z wysokimi temperaturami, które są prognozowane  na przeważającym obszarze naszego kraju. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że należy unikać przebywania w miejscach nasłonecznionych w najcieplejszych momentach dnia oraz odpowiednio nawadniać organizm. Pod żadnym pozorem, nawet na moment, NIE WOLNO POZOSTAWIAĆ  dzieci i zwierząt w samochodzie.

Upalna pogoda utrzyma się przez kilka kolejnych dni. Synoptycy przewidują temperatury osiągające wartości nawet 36oC. wzrosną one w połowie tygodnia. W związku z tego typu zjawiskami meteorologicznymi należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Przypominany, że wysokie temperatury mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Pamiętajmy więc, aby w upalne dni:

  • odpowiednio nawadniać organizm;
  • ograniczyć opalanie i przebywanie na słońcu – może to doprowadzić organizm do przegrzania;
  • zapewnić odpowiednią opiekę dzieciom i osobom starszym, które w upał nie powinny wychodzić z domu, a jeżeli jest to niezbędne, to koniecznie z nakryciem głowy;
  • pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci i zwierząt, nawet na chwilę w samochodzie.

W rozważny sposób należy także korzystać z kąpieli.

Więcej informacji dotyczących postępowania w trakcie upałów znaleźć można w poradniku RCB – Jak przygotować się na upał?

W dniu 15 lipca 2015 roku na terenie gminy Grodków  zostaną   uruchomione  syreny alarmowe w ramach wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania.               

                                                                                                            

                                                                                                   Szef Obrony Cywilnej Gminy Grodków

                                                                                                               Marek Antoniewicz