Komunikaty - ostrzeżenia

http://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania >> nowe zasady zasłaniania nosa i ust otwarte kina i słownie - kolejny etap odmrażania

Ministerstwo Zdrowia strona >>http://www.gov.pl/web/zdrowie

Główny Inspektorat Sanitarny >>http://gis.gov.pl/

W dniu 7.02, 14.02 oraz 21.02.2020 r. w godz od 12.00 do 14.00 będzie trwała blokada drogi krajowej nr 39

Brzeg - Namysłów w miejscowości Lubsza.

Informacja o kampanni 4U!>>http://4u.tpcoe.gov.pl/

TAURON Dystrybucja informuje o zaplanowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej dla:

 

GRODWiK sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie Grodkowskim

Tarnów Grodkowski, Brak 46d

Stacja Uzdatniania Wody Wójtowice

Wójtowice, Wójtowice 20

 

w dniach:

 

20.11.2019, godz. 08:00 - 20.11.2019, godz. 14:00

 

dla obiektu energetycznego GrodWik - SUW Tarnów Grodkowski 46d, SUW Wójtowice, 8-0083 Wójtowice Wieś

Kampania informacyjna pn. "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Kampania informacyjna organizowana przez Państwową Straż Pożarną http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Czujka-na-strazy-Twojego-bezpieczenstwa/idn:37158

Policja ostrzega przed niebezpiecznymi  breloczkami do kluczy które

oferowane są głównie na parkingach i stacjach benzynowych jako darmowy

prezent. Przypięcie go do kluczy może być fatalne w skutkach.

Gadżet ma wbudowany chip, który umożliwia śledzenie potencjalnej ofiary.

Przestępcy podążają za posiadaczem breloczka z chipem do miejsca jego

zamieszkania. Tam dochodzi do rozpoznania, i gdy tylko nadarza się okazja

złodzieje dokonują włamania.

Breloczek z chipem umożliwia dokładne określenie pozycji, w której

znajduje się ofiara, więc bandyci mają pewność, że mogą spokojnie

plądrować mieszkanie. Jak informują policjanci procederem zajmują się

złodzieje rumuńskiego pochodzenia. Policjanci apelują, aby pod żadnym

pozorem nie przyjmować tego typu prezentów.

      W związku ze stwierdzonymi na Opolszczyźnie miejscami nielegalnego składowania i transportu odpadów lub ich wykorzystywania przez gospodarstwa rolne do celów ulepszania gleby, zwracam się do mieszkańców Gminy o zgłaszanie do właściwych służb gminy i służb porządkowych (Straż Miejska, Policja ) o zaobserwowanych sytuacjach mogących wskazywać na nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami, a w szczególności zawierającymi substancje niebezpieczne.

 

                                                                                                                              Burmistrz Grodkowa

                                                                                                                              Marek Antoniewicz

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą NA PRACOWNIKA CBA, "na wnuczka” i „na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policjanci NIGDY nie każą wybierać z banku i przekazywać komukolwiek pieniędzy. NIGDY nie każą robić przelewów na konto pod pretekstem ich zabezpieczenia. Uważajcie na oszustów - dzwonią podając się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy członków rodziny. Taką rozmowę należy bezwzględnie zakończyć ROZŁĄCZAJĄC SIĘ!

 

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą „na wnuczka i na policjanta”. Przestępcy podszywają się pod policjantów  i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policjanci NIGDY nie każą wybierać z banku i przekazywać komukolwiek pieniędzy. NIGDY nie każą robić przelewów na konto pod pretekstem ich zabezpieczenia. Uważajcie na oszustów - dzwonią podając się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP czy członków rodziny. Taką rozmowę należy bezwzględnie zakończyć ROZŁĄCZAJĄC SIĘ!

Opolska Policja otrzymała informację o aktywności oszustów działających między innymi metodą " na wnuczka"  i na " policjanta". Przestepcy podszywają się pod policjantów i okradają osoby starsze z oszczędności ich życia. Pamiętaj, Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Bądź czujny, nie daj się oszukać. Jeżeli masz podejrzenia, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast skontaktuj się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.