Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie oraz Dział Edukacji Regionalnej serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną : "PRESS PHOTO - Damian Wolak", która dostępna będzie od 9 lutego do 31 marca. 
Limit osób na sali wynosi 3 osoby z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (odstęp 1,5 m, maseczka lub przyłbica oraz dezynfekcja rąk).

Damian Wolak

 

rocznik 1989. absolwent grodkowskiego ogólniaka, Uniwersytetu Opolskiego, na kierunku historia, archiwistyka i bibliotekoznawstwo z historią śląska. Fotografią interesuje się od 2008 r. z przerwą na okres studiów. Kilkukrotny laureat konkursu „Grodków moje miasto” OKIR w Grodkowie, Aneks Twórczości Artystycznej w Namysłowie, „Zabytkowa architektura wsi opolskiej” Muzeum Wsi Opolskiej. Największe sukcesy to zdobycie III miejsca w konkursie Grand Press Photo w 2020 r., w kategorii ludzie. Uczestnik warsztatów fotografii dokumentalnej „Mój Fyrtel” w Poznaniu. Uczestnik grodkowskiego „Klubu Fotograficznego”.

Miłośnik fotografii w odcieniach czarno-bieli, zdjęć Petera Linderberga, Piotra Wernera, wydawnictwa Magnum i przede wszystkim dobrej fotografii portretowej i dokumentalnej. Poza zdjęciami miłośnik dobrego filmu i muzyki lat minionych.

Były reporter, fotograf tygodnika Panorama Powiatu oraz portalu brzeg24.pl, od ponad dekady współpracujący z klubem UKS Olimp Grodków. Uczestnik wielu wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych na terenie powiatu brzeskiego.

Wystawa Fotografii „Press Photo - Damian Wolak” to zwieńczenie fotografii reporterskich od 2016 r. do 2020 r., czyli okresu pracy dla Panoramy Powiatu i portalu brzeg24.pl. Wystawa to dwadzieścia-cztery fotografie prezentujące ciekawe ujęcia, głównie „czołówki”, fotografie ukazujące się w prasie i internecie.

ZAPRASZAMY!

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00.

 do góry