W sobotniej szóstej kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn grodkowianie zdobyli komplet punktów w starciu z SPR Tarnów. - Obawialiśmy się tego meczu, bo po naszej wpadce w Piotrkowie Trybunalskim naprawdę jest ciężko się podnieść. Na treningach rozmawiałem z chłopakami o tym, aby te ostatnie porażki nie stały się naszą tendencją i musimy być mocno zdeterminowani, aby to spotkanie wygrać. Tarnów nam postawił bardzo ciężkie warunki i mocno musieliśmy się napocić, aby pokonać rywala – relacjonuje Piotr Mieszkowski, trener UKS-u Olimp Grodków.

W pierwszej połowie wynik na tablicy otworzyli goście z Tarnowa. Szybkie podania skutkowały stratą piłki w Olimpie, ale błędy także popełniali tarnowianie. Przez 20 minut Olimpijczycy rzucili zaledwie siedem bramek. W drugiej części meczu sygnał do odrabiania strat dał Tomasz Biernat, który przedzierał się przez defensywę gości skutecznie zdobywając bramki. W okienku świetnie spisywał się Krzysztof Muszak, a to pozwoliło na budowanie przewagi, która od 49. minuty rosła błyskawicznie. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach Michał Piech zanotował dwa trafienia i Olimp pokonał rywala różnicą siedmiu „oczek”.

UKS Olimp Grodków vs SPR Tarnów 31:24 (12:14)

Olimp: Krzysztof Muszak, Patryk Koszyk, Sebastian Kolanko – 5, Andrzej Matyszok – 2, Bartosz Żubrowski – 3, Paweł Chmiel - 2, Marcin Biernat, Bogumił Baran - 3, Tomasz Biernat - 7, Paweł Biernat, Łukasz Gradowski – 1, Krzysztof Bujak - 1, Michał Piech - 7, Jan Klimków, Maciej Maciejewski, Patryk Wiącek.

Karne: 5/4
Kary: 4 minut

Tarnów: Michał Niemiec, Daniel Dutka – 3, Damian Misiewicz – 5, Łukasz Szatko – 5, Emilian Jewuła – 2, Mikołaj Grzesik, Albert Sanek, Łukasz Nowak – 3, Dariusz Kubisztal – 2, Grzegorz Barnaś, Miłosz Gabiga, Jakub Kowalik – 4, Marcin Wajda, Mariusz Nowak, Bartosz Niemiec, Dawid Ciochoń.
Karne: 1/1
Kary: 4 minuty

Sędziowie: Jarosław Budzianowski (Gliwice) i Krzysztof Pytlik (Siemianowice Śląskie)

Widzów: (250)

Pozostałe wyniki 6. serii spotkań:

MTS Chrzanów - LKPR Moto-Jelcz Oława 24:24 (13:12)

Viret CMC Zawiercie - Siódemka Miedź Legnica 29:22 (13:11)

MKSNielba Wągrowiec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:32 (8:13)

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:30 (17:15)

MOSiR Bochnia - SRS Czuwaj Przemyśl  28:34 (16:16)

KSSPR Końskie - Olimpia Piekary Śląskie 28:27