Gospodarze wygrali w 5. kolejce II ligi 31: 18 i utrzymywali fotel lidera.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Po 15. minutach gry na tablicy widniał remis 6:6. Następnie z siedmiu metrów celnie trafił Paweł Prokop a kolejnego gola dla Olimpu zdobył Kamil Kulej. Po skutecznej akcji Artura Radnego goście tracili do rywala tylko jedno „oczko”, ale po chwili zmarnowali karnego i od tego fragmentu zawodów to miejscowi wypracowywali sobie zaliczkę, która nie była jeszcze na tyle duża, by można było spokojnie kontrolować przebieg tego spotkania.

Druga część tego widowiska rozpoczęła się od dwóch szybkich akcji przeprowadzonych przez graczy z Świebodzina, po czym popełnili błędy, które skrzętnie wykorzystał Paweł Chmiel dorzucając trzy z rzędu bramki. W 37. minucie grodkowianie prowadzili 17-13 i od tego momentu spokojnie powiększali swoją przewagę. Rzuty przeciwnika powstrzymywał też Krzysztof Muszak. Przez ostatnie 22. minuty zawodów Olimp zdobył 14 bramek, przy tym tracąc ich 5. – Przyjęliśmy taktykę, że będziemy usypiać gospodarzy i to przez prawie 40. minut nam wychodziło. Rywal dostosował się do naszych warunków a my mogliśmy rozgrywać dwójkowe zagrywki. W drugiej odsłonie Olimp wyciągnął wnioski z tej gry, zwarł szyki w obronie i nasze akcje kończyły się stratami. Jesteśmy amatorskim zespołem, który do Grodkowa też przyjechał w okrojonym składzie, więc nie mogliśmy skorzystać z zmienników – mówi Witold Maly, trener TS Zew Świebodzin.

UKS OLIMP GRODKÓW vs TS ZEW ŚWIEBODZIN 31:18 (14:10)

Skład i bramki - Olimp: Maciej Maciejewski - 4, Patryk Koszyk - 1, Bartosz Żubrowski - 1, Paweł Chmiel - 7, Paweł Prokop - 5, Sebastian Kolanko - 1, Cezary Starczewski - 1, Rafał Świerczyński - 1, Dawid Mierzwiński, Łukasz Ogorzelec - 1, Szymon Urban - 1, Zbigniew Skrzyczewski, Kamil Kulej - 5, Kacper Turyniewicz - 1, Denis Hertel - 2, Krzysztof Muszak. Trenerzy - Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.
Kary: 8 minut
Karne: 3/3

Skład i bramki - Świebodzin: Maciej Cenin, Martin Osiecki, Tomasz Sielicki – 1, Jakub Cenin – 6, Piotr Tomczyk – 4, Piotr Radziwon – 1, Jakub Kaliszak – 1, Artur Radny – 5, Maciej Hady, Kamil Nogajewski, Kamil Pasiuta. Trener – Witold Maly.
Kary: 4 minuty