1. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - koncerty na rzecz Fundacji

Wspieramy WOŚP od pierwszej edycji tej imprezy. Rok rocznie, jak w większości miast w całej Polsce, odbywają się u nas  koncerty, kwesty, przedstawienia i licytacje

2. Przegląd przedszkolnych zespołów kolędniczych 
Bardzo wdzięczna i kolorowa impreza na której przedszkolaki z całej gminy Grodków, prezentują rozmaite spektakle jasełkowe.

3. Kolęda raz jeszcze

Koncert kolęd w wykonaniu zespołu VICTIS działającego przy OKiR. W różnych latach koncert ów uświetniany był przez chór GRODKOVIA oraz zespół RAZEM ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Grodkowie. Wszyscy słuchacze mają okazję do ponownego przeżycia specyficznego klimatu świąt Bożego Narodzenia wsłuchując się w tradycyjne jak i nowe aranżacje najpopularniejszych, polskich kolęd. Co roku również, program prezentowany jest na terenie gminy Grodków, w świetlicach wiejskich.

4. Ferie

Przez cały okres trwania ferii zimowych, organizujemy dopołudniowe zajęcia dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, którzy ten czas spędzają w Grodkowie. Wśród wielu zabaw, gier i konkursów największą popularnością cieszą się: turnieje tenisa stołowego, piłki nożnej, szachowe, konkursy tańca oraz zabawy na świeżym powietrzu.
Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymują pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

5. Przegląd zespołów kolędniczych ZHP

Podczas dwóch dni przeglądu prezentują się zespoły i soliści ze wszystkich rodzajów szkół Opolszczyzny w dwóch formach artystycznych: wokalnej i teatralnej.

6. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Kultywując tradycję „żywego słowa" organizujemy miejsko gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Spośród gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich, jury kwalifikuje finalistów biorących udział w kolejnych etapach konkursu. Pomimo tego, iż organizatorzy na szczeblu ogólnopolskim zaniechali organizacji konkursu uczniów szkół podstawowych, my w dalszym ciągu tenże etap przeprowadzamy, dając najmłodszym szansę na prezentację przed publicznością. Konkurs rozgrywany jest w czterech kategoriach: recytatorskiej, poezji śpiewanej, jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.

7. Hufcowy Przegląd Piosenki Harcerskiej

Piosenka harcerska to nierozłączna towarzyszka biwaków, wycieczek i innych form    spędzania wolnego czasu przez zuchów i harcerzy. Piosenka harcerska jest również bohaterką festiwalu piosenki harcerskiej, który rokrocznie odbywa się w marcu w Grodkowie. Festiwal odbywa się we wszystkich grupach wiekowych, czyli: zuchy (klasy I- III), harcerze (klasy IV- VI), harcerze starsi (kasy gimnazjalne), wędrownicy (szkoły średnie). Zwycięzcy festiwalu dwóch wielkim powodzeniem reprezentują Hufiec Grodków podczas Chorągwianego Festiwalu Piosenki Harcerskiej.

8. Jarmark Wielkanocny Pisanki Kroszonki ... - Jarmark Polsko-Czeskiej tradycji wielkanocnej.
W niedzielę palmową, na grodkowskim rynku, odbywają się prezentacje wielkanocnych tradycji Polaków z naszego regionu, jak i naszych przyjaciół z za południowej granicy. Można spróbować oraz zakupić kulinarne smakołyki, rękodzieła związane ze świątecznym okresem, a także wiele innych, regionalnych produktów. Całej imprezie towarzyszą programy artystyczne przygotowane przez stronę polską jak i czeską. Całość zorganizowana jest przy ogromnym zaangażowaniu Kół Gospodyń Wiejskich gminy Grodków.

9. Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej Szkół

Festiwal mający na celu zaprezentowanie szerszej publiczności dorobku artystycznego szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Każdy festiwalowy dzień to szkolna rywalizacja w innej dziedzinie, począwszy od plastyki poprzez muzykę, taniec, a na teatrze kończąc. Imprezę kończy koncert laureatów, na którym uczestnicy dowiadują się o zajętych miejscach oraz otrzymują nagrody. Tegoroczna edycja festiwalu zostaje poszerzona o szkoły średnie.

10. Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

Z inicjatywy grodkowskich przedszkoli powstała impreza, na której nasi najmłodsi mieszkańcy prezentują swoje ulubione wierszyki i małe formy teatralne.

11. Dzień Działacza Kultury

Impreza nagradzająca i promująca lokalnych pasjonatów i organizatorów życia kulturalnego Gminy Grodków

12. Festiwal Zespołów Artystycznych Nieprzetartego Szlaku

Przegląd Zespołów Artystycznych Nieprzetartego Szlaku to wyjątkowy przegląd organizowany przez ZHP w Grodkowie - wykonawcy to dzieci, młodzież i dorośli, niepełnosprawni wychowankowie placówek szkolnych i opiekuńczo-wychowawczych.  Początkowo uczestnicy rekrutowali się głównie z naszego województwa. Z czasem, gdy przegląd wyrobił sobie dobrą markę, zataczał coraz większe kręgi wykonawców. W historii przeglądu w Grodkowie prezentowali się wykonawcy z Tarnowa, Krakowa, Katowic, Bytomia, Sosnowca, Łodzi, Wrocławia, Bystrzycy, Świdnicy, nie zabrakło również wykonawców zagranicznych, gościliśmy dzieci z Ukrainy, Litwy, Niemiec. Przegląd trwa 2 lub 3 dni, skupia każdorazowo wykonawców z ponad 25 placówek.

13. Grodkowskie Dni Kultury - Dni Miasta

Program artystyczny, w którego skład wchodzą koncerty zarówno profesjonalnych wykonawców jak i amatorów. Impreza daje również szansę prezentacji zespołom działającym przy OKiR. Na GDK zapraszamy również młodych wykonawców z zaprzyjaźnionych Domów Kultury. Dni Miasta rozpoczynamy w godzinach popołudniowych programami dla dzieci, a kończymy późną nocą zabawą taneczną dla mieszkańców miasta. Występom scenicznym towarzyszą wystawy, giełda staroci, lunapark oraz inne dodatkowe atrakcje. GDK to również swoista okazja do zapoznania się z artystycznymi programami naszych miast partnerskich: Beckum i Bohumina.

14. Wakacyjnie - rodzinnie - piknik integracyjny

15. Koncert Młodych Talentów

Koncert muzyki poważnej uczniów szkół muzycznych, ogniska muzycznego oraz wszystkich młodych muzyków z terenu gminy Grodków. Bardzo często są to ich pierwsze publiczne występy, stąd emocje są nie mniejsze niż na wielkich muzycznych festiwalach czy konkursach.

16. Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne

Kadra najlepszych muzyków w Polsce ( w tym roku: Elżbieta Zapędowska, Marek Raduli, Wojciech Pilichowski i Tomasz Łosowski) przez kilka wakacyjnych dni, próbuje przelać swoje umiejętności młodym  artystom. Od wczesnych godzin porannych trwają zajęcia warsztatowe, przygotowania do wspólnych koncertów, doskonalenie umiejętności oraz pracy zespołowej. Wieczorami, przy udziale publiczności, młodzi muzycy mają szansę zagrania wspólnego koncertu z wykładowcami i zaprezentowania nowo nabytych technik muzycznych.

17. Ogólnopolski Zlot Fanów zespołu „Metallica"

Impreza współorganizowana wraz z ogólnopolskim fan clubem zespołu METALLICA „Over Kill". Szereg koncertów, konkursów i wspólnych spotkań związanych z ulubionym zespołem uczestników zlotu. Wszyscy „zlotowicze" mieszkają na polu namiotowym w parku za Domem Kultury. Oprócz czasu spędzanego przy słuchaniu muzyki, organizowane są również konkursy sportowe i rekreacyjne.

18. Festiwal Twórczości Radosnej

W ramach Biwaku Indiańskiego organizowanego przez ZHP, odbywa się festiwal muzyki z kręgu poezji śpiewanej, piosenki biwakowej i turystycznej. Festiwal nie poprzedzany jest żadnymi eliminacjami, stąd wystąpić na nim może każdy kto posiada odrobinę talentu, odwagi, a przede wszystkim poczucia humoru.

19. Dożynki Gminne

Impreza estradowa łącząca w sobie tradycyjny ceremoniał dożynkowy z programem artystycznym. Po mszy św. dożynkowy korowód udaje się ulicami miasta do parku Domu Kultury, gdzie prezentowane są wieńce przygotowane przez poszczególne wsie, odbywa się konkurs koron żniwnych oraz występy ludowych zespołów muzycznych. W trakcie imprezy jest również czas na prezentacje szkolnych programów artystycznych oraz koncerty zawodowych zespołów. Całości towarzyszą wystawy maszyn rolniczych, twórców ludowych oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.

20. Konkurs Amatorskich Małych Form Filmowych

Szansa dla wszystkich rodzimych reżyserów, scenarzystów oraz aktorów. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów, bez ograniczeń wiekowych. Nie ma ograniczeń co do form filmowych jak i do tematów. Film nie może trwać dłużej niż 15 minut.

21. Polsko - Czeskie Konfrontacje Muzyczne - Muzyczna Jesień

Muzyczna Jesień to jedna z najstarszych imprez zarówno w Grodkowie jak i w naszym województwie. W momencie powstawania porównywana do festiwalu jarocińskiego czy też warszawskiej „Mokotowskiej Jesieni". Tutaj swoje sceniczne debiuty „zaliczały" takie zespoły jak Lady Pank czy TSA. Dzisiaj impreza ma charakter międzynarodowy. W ostatniej edycji, oprócz szeregu zespołów z całej Polski, udział brały zespoły z Czech, Austrii oraz  Włoch. Trzydniowy festiwal składa się z dwóch dni konkursowych, w ciągu których każdy z zespołów prezentuje swój 30 minutowy program. Trzeci dzień to koncerty laureatów festiwalu oraz zaproszonych gwiazd. W konfrontacjach bierze udział 20 zespołów wyłonionych na podstawia nadsyłanych materiałów „demo".

22. Polsko - Czeskie Spotkania Chórów

Towarzyszący Dniom Elsnerowskim koncert, którego gospodarzem jest od lat chór „Grodkovia" działający przy OKiR. Zaprasza on do wspólnego śpiewania zaprzyjaźnione chóry zarówno z Czech jak i z Polski.

23. Festiwal Chopin i jego nauczyciel Elsner

Impreza z ogromnymi tradycjami, na której gościliśmy gwiazdy światowego formatu: Konstanty Andrzej Kulka, Janusz Olejniczak, Krzysztof Pełech i wielu innych. Dni Elsnerowskie, poświęcone pamięci wybitnego nauczyciela Fryderyka Chopina - Józefa Elsnera, to promocja muzyki klasycznej, poważnej, znikającej z mediów, a przede wszystkim ze świadomości młodego pokolenia. Koncerty połączone są z wykładami wybitnych specjalistów na temat kultury i sztuki.

24. Bluesowe Andrzejki

Koncert oscylujący wokół muzyki bluesowej. Gospodarzem wieczoru jest grodkowska grupa MAKYO, która zaprasza do udziału zaprzyjaźnione ze sobą zespoły jak i wierną im od lat publiczność.

25. Mikołajki

Program artystyczny złożony z gier i zabaw dla dzieci oraz spotkania z Mikołajem. Impreza odbywa się zarówno w Sali Domu Kultury jak i w większości świetlic wiejskich gminy Grodków.

26. Koncert charytatywny na rzecz Grodkowskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół - grudzień

Zapraszamy również  na szereg imprez sportowych m.in.:
Halowy Turniej Mini Piłki Nożnej o ,,Puchar Grodkowa" -  luty
Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Oldbojów - czerwiec
Grodkowski Jarmark Kulturalny - czerwiec
Bieg Olimpijski pod patronatem PKOL - czerwiec

 do góry